ĎAKUJEME!

Kamoši, susedia, milé deti, festivalové tvory,

na sklonku dňa, keď už všetko opadlo a my sme „strávili“ pocity z uplynulých dní, chceli by sme Vám povedať pár slov.

Dva divadelno-hudobné dni plné radosti, srandy, milých susedských stretnutí a gurmánskych zážitkov boli pre nás špeciálne. Špeciálne aj vďaka ich „predvoju“, hudobno-výtvarno-kinematickému programu „1968 DEŇ PO“, ktorý priniesol ku nám, do Zálesia, niečo nové a doteraz nevídane.
Naše obrovské ĎAKUJEME teda tento rok patrí úplne všetkým, vďaka ktorým sme celú túto parádu mohli zažiť, prežiť a precítiť!

Slovne sa len ťažko vyjadruje naše ĎAKUJEM smerované umelcom – divadelným, hudobným, filmovým či výtvarným. Ich tvorba naše Zálesie opäť upútala, a to vždy po svojom. Usmievali sme sa, smiali sme sa, miestami sme nedýchali, miestami sme boli zádumčiví a miestami aj šokovaní, čo je tá správna pocitová škála Divadelnej púte.

Máme úžasných sponzorov a aj darcov, bez ktorých by sme vlastné hranice aj tento rok iba ťažko prekračovali. Vďaka za podporu patrí aj nášmu starostovi, obecnému zastupiteľstvu a aj všetkým zamestnancom obecného úradu Zálesie. Rovnako ďakujeme hasičom z DHZ Zálesie, ktorí boli opäť perfektní a dohliadali na našu neustálu bezpečnosť.

Technické zabezpečenie festivalu aj tento rok klapalo na 100%, čo nás obrovsky teší a sme veľmi vďační. Ďakujeme aj chalošom (brigádnikom), ktorí boli takmer non-stop na nohách, aby separovali odpad, udržiavali v našom parku čistotu (čo bolo tento rok dosť náročné) a vždy pomohli, keď sa len dalo.

Naši dvorní fotografi, ďakujeme aj Vám za skvelé zachytenie momentov, ktoré si vďaka Vám budeme môcť občerstviť aj po čase. Už tradične ďakujeme aj tímu Antikvariátu za množstvo úlovkov, z ktorých sa veľa z nás tešilo a teší dodnes. Ďakujeme aj celej gastro-zóne, ktorá sa pekne starala o naše „spokojné brušká“ a teda aj o nás spokojných celých. Rovnako ďakujeme tímu z detských tvorivých dielní – tie ich radostné úsmevy s „handmade“ podarúnkami boli na nezaplatenie! Parádnosti do parku priniesli aj stánky s „čačkami-mačkami“ a pod., tento rok to bola milá premiéra, vďaka Vám!

Kamaráti, susedia, deti, festivalníci, ste super a verte, že VY ste s a NÁM už poďakovali. Tým, akú atmosféru ste sebe (ako aj nám, dobrovoľníkom a organizátorom i účinkujúcim) vytvorili. Ďakujeme aj za Vaše reakcie (záporné i kladné), pretože tie nás posúvajú ďalej a pomáhajú nám do budúcna sa zlepšiť.

Obvykle na záver, no nie v poslednej rade (!) ďakujeme MY NÁM – stále sa rozrastajúca partička vzácne nezištných ľudí dobrovoľníkov už ôsmi rok klape ako jedna banda, bez ktorej by sa to zaručene nedalo. Ale tá intenzívna dávka pocitov, ktorá na pár dní obklopí park v Zálesí, je hlavné palivo pre nás, aby sme sa už teraz začali tešiť na budúci rok.

Tak dúfame.
A ĎAKUJEME!
Dobrovoľníci + Občianske združenie Naše Zálesíčko

P.S. Úprimne nás mrzí, že sa nám nepodarilo úplne ustrážiť časový harmonogram a rušiť aj počas nočných hodín. Najciteľnejšie to bolo istotne pre obyvateľov blízkych ulíc, ktorých sme okrem toho obmedzovali aj dopravne a nevyviezli smeti. Veľmi by sme si priali, aby nám to ospravedlnili, bez ich tolerantnosti by sa len ťažko prinášalo toľko zážitkov pre nás všetkých