HVIEZDA

Bratislavská kapela Hviezda v minulom ponúkla svoj druhý radový album “Nič sa nemení”. Je to zoskupenie skúsených muzikantov. Tomáš Ďurovka (spev, texty), Peter Hajdin (gitara, basa), Peter Prekop (basa, gitara) a Vladimír Wittgruber, ktorého za bicími počas nahrávania tohto druhého albumu nahradil Roman Lauko, majú za sebou hranie v iných, dnes už legendami opradených kapelách. Ďurovka, Hajdin a Prekop pôsobili v nezávislých zostavách MED a Kosa z nosa, čo počuť aj v nových pesničkách Hviezdy.

Kapela vznikla pred štyrmi rokmi a pod značkou Slnko Records jej vyšiel okrem debutového koncertného „EPčka Live @ U Očka“ aj dlhohrajúci štúdiový album „Tu v Bratislave“. Podobne ako kapely Kosa z nosa, MED, či Živé kvety, Hviezda vo svojich skladbách neraz odkazuje na reálie nášho hlavného mesta (Figaro, Zlaté Piesky). S vyššie menovanými kapelami má spoločný aj cit pre, na prvé počutie, jednoduché pesničky, ktoré majú krásne poetické texty a nápadité melódie. Ľahko sa dostanú do povedomia poslucháčov a niektoré z nich si možno budú aj pospevovať.

Určite počúvajte album “Nič sa nemení” totiž ukazuje, že v našej hudbe sa predsa len niečo mení: je to jeden z doposiaľ najvýraznejších domácich albumov minulého roka.