KÚT JARMOK

Andrej Frič – Frikou

Nevšedná a s miernou bizarnosťou až surrealizmom, taká je keramika umelca s veľmi svojskými predstavami Andreja Friča, ktorú vedie pod značkou Frikou. Posúvanie hraníc a ľahké provokovanie, kladenie skôr otázok ako dávanie odpovedí. Tvorba vlastných paralelných svetov a ich zapĺňanie  tajomnými postavami nájdeme v dekoratívne a aj úžitkovej tvorbe sochára.

https://www.andrejfric.com/

 

Pucle

Dve dievčatá Baška a Lenka dostali nápad a vymysleli Pucle. Pucle vznikli z hladu robiť niečo krásne a myseľ cibriace. Z túžby otvárať svet umeniu a dizajnu novým spôsobom, kde prostredníctvom výborných slovenských ilustrátorov a autorov dávajú dávnej hre vizuál a hravo prinášajú umenie do domácností a interiérov. Okrem toho sú veľmi prospešné pre zdravý vývoj, tréning mysle  – taká joga pre mozog. Pucle sú potlačené na recyklát a vďaka ručne robenému, drevenému rámu je možné puzzle opätovne rozložiť a znova sa s nimi hrať.

 

https://puclepucle.com

 

C-A-T

Našej susedke Marii Ďrušovej z Ivanky pri Dunaji pod rukami ožívajú rozprávkové, čarovné tvory. Ako ona o sebe hovorí, ľúbi človečinu…a hravosť…a poéziu v umení…a hrá sa s farbami na plátne…a s farebnými nitkami…a maľuje sklíčka…a skúša čo ju nezje…a tak. Odtajnenie všetkej tej pestrosti príde na Záleskej divadelnej púti a my sa zmeníme z divákov na bábkohercov vďaka ručne robeným maňuškám od Márie.

www.c-a-t.sk

 

 

C H I S T E E

Čistiace prostriedky C H I S T E E s výnimočným čistiacim účinkom sú 100% prírodné, 100% rozložiteľné a svojím obsahom tak nepredstavujú odpad pre životné prostredie. Majú silný okamžitý antibakteriálny účinok a dlhodobo zabraňujú množeniu mikroorganizmov.

https://chistee.sk

Soulboardiy

Kto by chcel jazdiť na doske od Drahoša Roziča? VŠTECI. Surfskejty a snowsurfy vyrába ručne a technologické postupy sa učí od samotného veľmajstra z Japonska. Jeho krásne dosky sú jedinečné nielen vzhľadom, ale aj spôsobom konštrukcie.  Aký je rozdiel medzi snowboardom a snowsurfingom a ako je snowsurfing prirodzeným spojením a zharmonizovaním sa s okolím a jazdou nám povie Draho osobne v Zálesí. Nezmeškajte rozpravu o fantastickom príbehu a experimente, rozvoji a posúvaní jeho výrobných postupov ďalej. Na jeho doskách darmo budete hľadať toxické farby, všetko je buď vypálené alebo použil látku a pri výrobe dbá na ekologický aspekt. Minulý rok nás milo prekvapil a prišiel aj so synom a jeho čarovnými mečmi, ktoré boli vyrábané z láskou a z odpadu. Draho, tešíme sa na vás.

https://www.facebook.com/SOULBOARDIY.snowsurfskates/

Mell

V Zálesí po druhéé. Obyčajné trojgeneračné ženské zoskupenie pod značkou Mell robí parádne kúsky. Pohodlné, variabilné a praktické.  Ako bonus je ponuka pre detičky. Ich krédo je „v jednoduchosti je krása“ a u detí to platí dvojnásobne. Oversize strihy, predĺžené rukávy, nadčasovosť, pohodlnosť, šmrnc a praktičnosť to je to, čo ich vystihuje. Baby prídu predviesť aj novú kolekciu. Mamy, dievky, ženy, je na čo sa tešiť.

https://mell-shop.sk/

 

Primát

Tričko ako maliarske plátno, možnosť nosiť umelecké dielo alebo tvorba tričiek s názorom, to je značka Primát. Tričká a mikiny z nebielenej bavlny výlučne šité v okolí Trenčína nesú odkaz a myšlienku manželov Pekopových „Sme veľmi názorovo vyhranení a výroba tohto oblečenia pre nás nie je len o oblečení, ale aj o zdieľaní myšlienok a podporovaní sa navzájom. Vnímame ho ako nosič a prostriedok na komunikáciu“.

https://www.facebook.com/pg/primat.me/posts/

 

Bewooden

Ručne vyrábané výrobky, ale autori tvrdia, že ich vyrábajú srdcom :). Na Záleskej divadelnej púti budete mať možnosť si vybrať z drevených motýlikov, hodiniek, brošní, príveskov, náramkov, batohov a rôznych tradične vyrábaných výrobkov priamo z Beskýd.

www.bewooden.sk