Divadlo ZkuFraVon

Divadlo ZkuFraVon

Sme divadlo, ktoré hrá pre mladých ale aj pre ešte mladších. Pre tých prvých hľadáme témy, ktoré sú im blízke a pre tých najmenších hráme rozprávky, ktoré do nového šatu obliekame.

Stálu scénu nemáme, zato máme kufre plné nápadov.
Keďže sme v Zálesí ešte neboli, zahráme Vám hneď tri naše rozprávky. Prvá sa volá Pinocchio.
O takej ste ešte nepočuli. Či počuli? Však uvidíme.

Náš Pinocchio, nie je drevený, ani papierový. Je živý! Naozajstný živý Pinocchio. Kedysi síce býval riadne poleno, mal dutú hlavu a robil si čo chce. Ale my sme s ním mali trpezlivosť, venovali sa mu a verili, že raz sa stane naozajstným chlapcom. Nakoniec Pinocchio je v každom z nás. Ten živý, ale aj ten drevený. Veď každý z nás niekedy neposlúchal, sľuboval a len z čistého detského záujmu sa vydal hľadať neznáme dobrodružstvo.

Druhá rozprávka bude Zlatá rybka

ZLATÁ RYBKA

„Máte každý dva a pol želania!“ povedala zlatá rybka. „Pol želania? To sa ako dá?“ pomysleli si Ali a Rick, ale v tom okamihu už obaja rozmýšľali, čo si budú priať. Rybka ich vezme na exotické miesta a naučí ich mnoho zaujímavých vecí, aj to, ako sa dá splniť pol želania. Pri tvorbe predstavenia sa tvorcovia inšpirovali majstrami nemého filmu a prinesú nám hru plnú klauniád a gagov.

 

Tretia rozprávka bude

MORE PRÍBEHOV

Myslíte si, že rozprávanie príbehov môže zachrániť či dokonca vrátiť život? V tejto rozprávke pôjde až o tri životy. Moslimského krajčíra, židovského lekára a kresťanského kuchára obvinia z vraždy kráľovského šaša. Našťastie čínsky kráľ miluje príbehy a vďaka nim daruje týmto trom previnilcom život. Pozývame vás do rozprávky z exotických čias, keď ľudia ešte lietali na kobercoch, nosili sa na chrbte veľryby, či sa rozprávali s vtákmi. Porozprávame vám príbehy plné zázrakov a ľudskej múdrosti.
Réžia: Andrej Šoltés
Scenár: Simona Rezníčková
Hudba: Dalibor Kocian (Stroon)

Scénografia: Daša Krištofovičová

Hrajú: Andrej Šoltés, Miloš Kusenda / Michal Rosík