TAMARA KRAMAR

TAMARA KRAMAR

slovenská speváčka a hudobníčka momentáne žijúca v anglickom Brightone.

Jej hudobná kariéra začala spolu s pandémiou v roku 2020 niekoľkými medzinárodnými spoluprácami, na ktoré nadviazala prvým sólovým singlom So Sweet v lete 2021. Ten viedol k nominácii a neskôr výhre v kategórii Objav Roka v rámci ocenenia Rádio_Heads od Rádia_FM. Druhý singel Hey Pretty Girl Tamara odpremiérovala v januári 2022 na anglickom rádio BBC v programe „Introducing“, kde sa pieseň neskôr stala piesňou dňa.

Obe doteraz vydané piesne sú predzvesťou debutového EP v spolupráci s hudobným producentom Oliverom Fillnerom. Tretí singel je očakávaný už toto leto a po ňom aj zvyšok EP.

Okrem dokončenia bakalárskeho štúdia neurovedy a kognitívnej vedy, Tamara stihla tento rok odohrať už niekoľko koncertov po Slovensku a Anglicku, no v lete ju ich s kapelou čaká ešte o mnoho viac. Jej shows sú inšpirované neo-soulom, pop-jazzom a mladou londýnskou scénou, no v sólovóm zložení len s gitarou Tamara prináša na stage hypnotizujúci pokoj a príjemnú atmosféru. V Zálesí zahrá s celou kapelou. Za klávesami zálesák Martin Šenc.