VEĽKÁ POTREBA

alternatívne punkrockové teleso nesmie chýbať ani na púti. Mieša minimalistické postupy s prísnym do-it-yourself prístupom. Vo svojej tvorbe sa kapela zapodieva každodennými problémami a citovým životom ľudí v meste. Po rokoch zrenia sú momentálne na vzostupe!
Veľká Potreba odštartovala účinkovanie na alternatívnej scéne v roku 2016, odkedy odohrala desiatky koncertov na Slovensku, Čechách, ale aj vo Viedni či Budapešti. Z festivalov spomenieme Pohodu (3x), SoundGarden, Tužina Groove alebo Skapal pes fest.
Štýlovo sa Veľká Potreba pohybuje na pomedzí post-punkovej alternatívy a weirdo performácie s cieľom ventilovať frustráciu z korporátneho stereotypu a napĺňania každodenných potrieb, avšak neuhýba ani pred vzťahovo-citovými témami. Pôvodné duo Peter Potreba /spev, trombón/ a Ing. Štefan Potreba /gitara/ dnes v kapele už neodmysliteľne dopĺňajú Branislav Potreba /gitara/, Richard Potreba /basgitara/ a Radovan Potreba /bicie/. Potrebovci zároveň boli alebo sú súčasťou iných skupín, napr. Vydrapená Bužírka, VBPS, Lenin v Curychu, Liquid Crystals, Hiphoptalamus & Hiphopfýza, Karpatskí pastieri, Spray, Dereš, Made2Mate a mnohé ďalšie. Ich debutový album s názvom V rohu neplánovane zarezonoval ako generačná výpoveď a etalón korporátnych protestsongov, pričom Potrebovci medzičasom stihli pripraviť materiál na nový album, ktorý plánujú vydať tento rok.