Program 2020

Vstupenky si môžete zakúpiť keď kliknete Tu.

Záleská divadelná púť sa koná 30. augusta 2020

Divadelný kút – Maringotka Hudobný kút
10:00   Funny Fellows – budíček, súťaž kváskových chlebíkov
11:00 Divadlo z kufra von – Zlatá rybka  
11:45   Guitarritos
12:30 Divadlo z kufra von – Pinocchio  
13:15   Funky X Band
14:00 Divadlo na hojdačke – Žabí kráľ  
15:00   Neřež
16:00 Divadlo z kufra von – More príbehov  
17:00   Bolo nás 11
18:30 Tanečný domček ,,Na boso „

tanečný workshop pre malých a veľkých vedú prof. taneční majstri hrá: Banda

 
19:00 Banda

pútavý výchovný koncert pre ná(sť)ročných o ľudovej hudbe a jej podobách v minulosti a súčasnosti

 
20:00 Tanečný dom 

tanečný workshop pre malých a veľkých, hrá: Banda

 
20:30   Modré hory
21:30 Hopi hope – Urashima Taro  
22:00   Vydrapená bužirka punk system

 10.ročník Záleskej divadelnej púte bude výnimočný a s veľkými (z)menami. Prídu Lasica, Neřež, Kaščák i Modré hory

ZÁLESIE, 5. augusta 2020 – Oslava divadla, hudby, radostnej atmosféry od rána až do večera. Centrum obce Zálesie sa 30. augusta 2020, teda v poslednú augustovú nedeľu, premení na festivalový areál a v rámci 10. ročníka ponúkne program, ktorý zaženie hlad po umeleckých zážitkoch. So známymi menami však prichádza tento rok i niekoľko výrazných zmien.

Festival pre všetky dobré deti a ich neposlušných rodičov v malej obci neďaleko Bratislavy (13 km) sa podľa organizátorov tento rok nerodil ľahko. Napriek mantinelom opatrení, ale najmä so zodpovednosťou voči náročnému publiku, však vytvorili výberové menu. Vzhľadom na situáciu, ktorá zasiahla spoločnosť a teda aj kultúrnu obec, bude tento rok vstup na púť po prvýkrát spoplatnený. Vstupenky na ZDP 2020 sú už v predpredaji.

V komornej atmosfére festivalu vystúpi zoskupenie Bolo nás jedenásť na čele s famóznym Milanom Lasicom. V rámci formácie, ktorá vzdáva hold rovnomennému albumu a triu Lasica – Filip – Satinský, sa v Zálesí predstavia Michal Kaščák, Dorota Nvotová, Martin Valihora a ďalší. Skladby Do batôžka, Spomínam na Paríž či Za dedinou v ich podaní vypredávajú od svojej premiéry koncerty. „Je to taká čerešnička na torte a poďakovanie všetkým za desaťročnú priazeň,“ hovoria organizátori a vysvetľujú, že vďaka nadšeným dobrovoľníkom, ktorí ZDP organizujú, vystúpili na festivale už stovky umelcov.

Záleská divadelná púť si od začiatku osvojila povinnosť viesť deti k láske k umeniu a kultúre. Program strieda hudobné vystúpenia s divadelnými predstaveniami, a deti sa tak môžu tešiť na Divadlo z kufra von, Divadlo na hojdačke, Divadlo Hopi hope a so svojimi tanečným workshopmi vystúpia aj Tanečný dom a Banda.

Nekompromisný punkáč za bicími s kefou namiesto číra – aj to je Michal Kaščák, ktorý je predovšetkým známy ako organizátor trenčianskeho festivalu. Na ZDP 2020 sa ukáže vo svojej menej známej polohe v antišportovom projekte Vydrapená bužírka Punk System a predvedie s kapelou rýdzi punk a zábavu, a zrejme aj vlastného čašníka.

Ako jediný zahraničný interpret bude mať na hudobnom pódiu zastúpenie česká folková kapela Neřež, ktorá vznikla ako voľné pokračovanie tria Nerez. „Namotávka“ Tisíc dnů mezi námi zaznie v podaní Zdeňka Vrešťála, Víta Sázavského a Miloše Klápšte. Žánrovosť ZDP obohatí raperské duo Modré hory, ktoré robí „rap, čo šepká, keď treba kričať a kričí, keď by mal držať hubu“. Žánrovú pestrosť festivalu okorenia texty Lyrika a Beneho, ktoré nastavujú zrkadlo každodennosti.

Svoje pravidelné zastúpenie majú na ZDP aj X Band a tiež Funny Fellows, ktorí už tradične zvolávajú festivalových návštevníkov a spustia vlnu radosti po celej obci. Návštevníci sa môžu tešiť aj na vystúpenie Guitarritos, ktorí s gitarou v ruke doslova vyrastali. „Od roku 2010 je to už desiatykrát za sebou, čo cez prázdniny žijeme skladaním programu, ktorý poteší ucho aj oko. Je pre nás cťou hostiť v Zálesí takýchto umelcov,“ pozývajú organizátori. Okrem porcie hudby a divadla naplní chuťové poháriky návštevníkov aj súťaž o najlepší domáci chlieb z kvásku, ktorá je istým odkazom na obdobie, ktoré so sebou priniesla pandémia.

Kríza odtrhla od úst nielen mnohým umelcom, ale aj ich publiku. Knihy, filmy, galérie, hudba, divadlá. Čas strávený medzi stenami bytov nám ukázal, že tak ako sme my závislí na kultúre, je kultúra a jej rozvoj závislá na nás. Jedným z dôvodov, prečo je tento rok inak vždy bezplatný festival spoplatnený, je aj okresanie dotačných schém či posun termínu na odvedenie 2 % z daní. Predajom vstupeniek sa tak pokryje aspoň časť organizačných nákladov. Desiate narodeniny ZDP budú preto aj poďakovaním sa kultúrnej obci. Otvorený priestor festivalu v Parku Zálesíčko sa pre tento rok zúži do areálu s kapacitou 1000 ľudí s dôrazom na dodržiavanie hygienických pravidiel.

„Veríme, že to všetci spolu, zodpovedne a disciplinovane zvládneme a práve desiaty ročník bude ten, ktorý nás bude po čase baviť najviac. Keďže chceme, aby sme sa všetci cítili ako po minulé roky v pohode a bezpečne, musíme vykonať viaceré opatrenia a drobné zmeny. Odmenou nám za to bude komornejšia a rodinnejšia atmosféra,“ uzatvárajú organizátori.

Vstupenky si môžete zakúpiť keď kliknete Tu.